Uwaga! Możesz stracić ponad 100 zł

Nie masz jeszcze studenckiego konta? A może chcesz zmienić bank? Oto informacje, które mogą być w takiej sytuacji bardzo przydatne. Podjęcie nieprzemyślanej decyzji podczas wyboru konta bankowego może mieć negatywne skutki dla studenckiego portfela. Co roku możesz stracić nawet ponad sto złotych tylko dlatego, że rachunek, który posiadasz nie jest dostosowany do twoich potrzeb. Jak temu zapobiec?

Stałe wpływy
Niektóre rachunki, często te, które otwierane są w ramach szeroko reklamowanych w mediach promocji, są bezpłatne tylko w przypadku posiadania stałych wpływów na konto – na przykład z pensji lub stypendium. Będąc na studiach, warto wybrać takie konto, którego prowadzenie jest bezpłatne niezależnie od tego, jak często pojawiają się na nim nowe środki.

Korzystanie z karty płatniczej
Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę przed otwarciem konta, są opłaty za kartę. Karta najczęściej jest bezpłatna w sytuacji, gdy klient aktywnie z niej korzysta, to znaczy wydaje przy jej użyciu określoną kwotę w miesiącu. Koniecznie sprawdź, ile wynosi ta kwota i jakie warunki należy spełnić, aby zostać zwolnionym z opłaty za kartę w banku, w którym rozważasz otwarcie konta.

Wypłaty gotówki
Dla osób często przemieszczających się i korzystających z bankomatów w różnych miejscach, przydatną opcją mogą okazać się bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów. Warto wiedzieć, czy interesujące nas konto oferuje taką możliwość bezpłatnie, czy aby z niej skorzystać trzeba ją dodatkowo dokupić .

Tradycyjne oddziały vs bank internetowy
Osoby, które lubią bezpośredni kontakt z doradcą bankowym mogą wybrać rachunek w banku posiadającym tradycyjne oddziały. Pamiętać należy jednak o tym, że wykonanie operacji w placówce (np. wpłata gotówki, zlecenie przelewu) niesie za sobą określone koszty. W tzw. bankach internetowych, które nie posiadają oddziałów, zdecydowaną większość operacji można wykonać samodzielnie i bez opłat przez internet i w punktach samoobsługowych (np. wpłatomatach).

Kredyt studencki
Bank, udzielając kredytu studenckiego, najczęściej wymaga posiadania w nim rachunku osobistego. Jeśli więc zamierzasz starać się o tę preferencyjną pożyczkę, dokładnie wczytaj się w taryfę opłat i prowizji i sprawdź, czy zyskując na kredycie, nie stracisz jednocześnie na drogim rachunku oferowanym przez bank, do którego zwrócisz się po kredyt.

Więcej informacji: www.kontostudenta.pl

Fot. www.kontostudenta.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*