Studenci, przedsiębiorcy i pracownicy korporacji skorzystali z wyjątkowej okazji i wzięli udział w spotkaniu z jednym z najbardziej uznanych światowych autorytetów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach. Starszy wykładowca MIT Paul Cheek zawitał do Warszawy, by opowiedzieć o najskuteczniejszych metodach na rozwój start-upów i odpowiedzieć na pytanie, jak robić to w Polsce.
Pomysł od realizacji dzieli zazwyczaj daleka droga. W biznesie przeszkodami są często brak doświadczenia lub brak zrozumienia pomiędzy innowatorami a korporacjami, które z innowacji chcą korzystać, ale nie zawsze chcą i potrafią odpowiednio wspierać ich twórców. Oba światy stara się łączyć Paul Cheek, który doradza tysiącom przedsiębiorców na całym świecie, od małych startupów po organizacje z listy Fortune 500. W 2021 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu Forbes 30 under 30, skupiającym najbardziej wpływowe młode osoby w świecie biznesu.
Gość rozpoczął spotkanie od podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z łączenia teorii z praktyką biznesową. Trzy – jego zdaniem najważniejsze – zasady, którymi powinien kierować się przedsiębiorca, to: używać wszystkich dostępnych narzędzi, by rozwijać biznes. rozwijać zestaw umiejętności przydatnych przedsiębiorcy, a przede wszystkim – działać.
– Zamiast skupiać się na konkurencji, skup się na rozwiązywaniu problemów swoich klientów Znajdź problem, który naprawdę ma znaczenie, a przez następne 7 czy 10 lat będziesz wstawać przed budzikiem – radził uczestnikom spotkania.
P. Cheek jest starszym wykładowcą w Szkole Biznesu przy Massachusetts Institute of Technology, uznawanej za najlepszą uczelnię techniczną na świecie. Pełni też funkcję dyrektora wykonawczego w Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship, gdzie odpowiada za strategię, wizję i plany operacyjne, a także nadzór nad flagowymi projektami wspierającymi przedsiębiorczość. Jest także autorem książek, 13 czerwca promował w Polsce najnowszą najnowszą z nich, zatytułowaną “Disciplined Entrepreneurship: Startup Tactics” („Zdyscyplinowana przedsiębiorczość: taktyki start-upowe”.
*** Partnerami wydarzenia byli WeWork, Emerging Founders, Polish Ukrainian Startup Bridge, StartupGrind, Startup Wroclaw, Uhub, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet SWPS, a partnerami medialnymi portale MamStartup.pl oraz MyCompany Polska.
Dodaj komentarz