Sobota z historią w tle

 Jutro grupa przewodników PoPoznaniu.pl ponownie zaprosi mieszkańców stolicy Wielkopolski na wędrówki, podczas których zaprezentowana zostanie unikalna wiedza historyczna.

Okazją do zorganizowania tych spacerów jest 100. rocznica podpisania rozejmu w Trewirze. Będą one ostatnimi wydarzeniami  w ramach Tryptyku Powstańczego „Bacząc na rzeczy bliskie, patrzcie w dalekie widnokręgi – rzecz o Jarogniewie Drwęskim”. Był on pierwszym polskim włodarzem miasta po okresie zaborów. Podczas spacerów przedstawione zostaną jego życiowe dzieje oraz droga do objęcia tego urzędu. Nie zabraknie także informacji o najbardziej istotnych inicjatywach  i działaniach podejmowanych na rzecz rozwoju miasta.

Grupa przewodników przygotuje dwa spotkania. Pierwsze rozpocznie się o godzinie 10, a drugie o 15. Zainteresowani zbiorą się przed Teatrem Polskim przy ulicy 27 Grudnia 8/10, a miejscem zakończenia każdej z wędrówek będzie pl. Wolności. Organizatorzy przypominają, że udział w spacerach, jak zawsze, bezpłatny.  Wcześniejsze zgłoszenia  udziału w spotkaniach nie są wymagane.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*