Zwycięstwo, złoty medal, mistrzostwo Polski

Enea Basket Junior Poznań Mistrzem Polski Juniorów Starszych w sezonie 2022/2023. O tytule przesądził zwycięski (83:72/22:21, 16:22, 21: 17, 13:23) mecz z U19M WKK Wrocław.

Przez pierwsze dwie minuty wyrównana gra – 4:4. Następne trzy to już zupełnie inny obraz. Notujemy run 11:0 i robi się 4:15, a potem 7:17. Nie mogę uwierzyć, że WKK tak łatwo traci punkty przy tak skromnych swoich zdobyczach. Po 4 następnych minutach role się odwracają 19:19, a na zakończenie kwarty 22:19. W tej części gry wrocławianie trafiają 5 trójek, z tego sam Maciej Zabłocki trafia 4 razy i to z odległości grubo ponad 6,75 m. Druga kwarta. Zaczynamy dobrze, gdy Mete Ekici również trafia za 3 punkty. Odzyskujemy prowadzenie. Rzucamy znacznie celniej za 3 punkty /jeszcze Iwo Baganc i Janek Nowicki/, a to pozwala objąć prowadzenie 43:38) i utrzymać do końca kwarty. W trzeciej przez mniej więcej 4 minuty utrzymujemy przewagę 8-10 punktów. W pozostałym czasie gry najpierw zespół WKK doprowadza do remisu 55:55 /1’:41’’/, potem utrzymujemy minimalne prowadzenie. Kwarta kończy się wynikiem 59:60.

Emocje trwają już 30 minut /rzeczywistego czasu znacznie  więcej/, a mecz się dopiero zaczyna. Niepomyślnie dla nas, gdyż drużyna dolnośląska wychodzi na prowadzenie 61:60. Na tym nie koniec, ponieważ wynik zmienia się kolejno 64:60, 66:62, 68:64 i 71:66 w połowie ostatniej kwarty, ale czy na pewno ostatniej części gry? Teraz karta się odwraca. W 3’17’’ doprowadzamy do remisu 71:71. Po kolejnych 2 minutach rośnie nasza przewaga do 8 punktów.Tego prowadzenia, które oznacza zwycięstwo w tym meczu, a zarazem złoty medal, Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych w sezonie 2022/2023, już nie oddamy!

Punkty dla Enei zdobyli: J. Nowicki 18, 2×3, 5 zb., J. Andrzejewski 16, 8 zb., O. Szczepański 16, 5 zb., M. Ekici 10, 2×3, 7 zb., I. Urban 8, 7 zb., A. Najder 6, I. Baganc 3, 1×3, M. Puchalski 3, 1×3. I. Mastalerz 3.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!