Zawitamy do Brązowej Szkoły 2017

Jego historia sięga 1903 roku. Od 1972 nosi imię Jarosława Dąbrowskiego. Jest chlubą Tomaszowa Mazowieckiego.  Sklasyfikowane wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce może posługiwać się tytułem „Brązowa Szkoła 2017”.

Już tylko godziny dzielą jej społeczność od kolejnego, siódmego, Festiwalu Nauki. W programie siedemnaście wykładów, warsztatów, prezentacji. Pracownicy uniwersytetów w Łodzi i Poznaniu, politechnik w Łodzi i Warszawie oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy postarają się zainteresować słuchaczy między innymi: energetyką jądrową, Katarem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, nanomateriałami i nanorobotami, etyką, publicystyką telewizyjną, newsem w social media, mową nienawiści i hejtingiem.

Naszą uczelnię i wydział reprezentować będą jutro na Festiwalu Nauki w I LO w Tomaszowie Mazowieckim: Marcin Pera i Andrzej Piechocki.

Fot. kadr z filmu Borysa Bernackiego PROMO I LO Tomaszów Mazowiecki