Z najwyższą różnicą punktową

18.12.2022 Suzuki 1LM WKS Śląsk Wrocław – Enea Basket Poznań 74:58 /15:18, 21:10, 21:15, 17:15/

Szesnasta kolejka 1LM w koszykówce. Kolejne kontuzje i choroby nie nastrajają optymistycznie, tym bardziej że ostatnio z tego powodu nie wiedzie się nam najlepiej. Kolejna zła wiadomość. Już wcześniej, na skutek kontuzji, wypadł z gry drugi rozgrywający Patryk Stankowski, a tym razem jakby kłopotów było mało, nie zagra również pierwszy rozgrywający Marcin Tomaszewski. To musi budzić niepokój, a los zdaje się kpić z naszych wcześniejszych problemów. Kilku innych zawodników niedawno, walczyło z infekcją, która uniemożliwiała trening.

Mecz zaczyna się od rzutu sędziowskiego, który przegrywamy. Celna trójka B. Ciechocińskiego daje nam prowadzenie. Na 5:0 poprawia M. Dymała, a gdy trafia za 2 J. Nowicki i powtarza B. Ciechociński, a ponieważ był faulowany to dodaje jeszcze jeden punkt, robi się 10:0 dla naszej drużyny. Miły złego początek Po nieco więcej niż 8 minutach gry gospodarze wychodzą na prowadzenie 13:12. Nie odpuszczamy i ostatecznie wygrywamy tę kwartę 18:15. Z atakiem może nie jest najlepiej, ale dobrze bronimy.

Start do drugiej kwarty nie jest już tak pomyślny. Szkoda, że dla nas, ale jeszcze przez 7 minut toczy się wyrównany pojedynek /27:26/ według poprawnego zapisu – gospodarze na pierwszym miejscu. Niestety, to nie koniec kwarty, a ten okazuje się bardziej dotkliwy dla nas. Ostatnie 3 minuty przegrywamy 9:2 i pierwsza połowa kończy się wynikiem 36:28.

Niewiele się zmienia obraz gry po przerwie. Gospodarze powiększają przewagę. Na koniec tej kwarty rejestrujemy wynik 57:43.

Ostatnia kwarta jest prawie wyrównana, ze wskazaniem na drużynę dolnośląską, co nie pozwala odrobić strat i ostatecznie ulegamy wrocławianom z najwyższą różnicą punktową w dotychczas rozegranych meczach: 74:58.

Punkty dla Enei zdobyli: B. Ciechociński dd 15, 1×3, 10 zb., J. Andrzejewski 10, 2×3, J. Nowicki 10, 1×3, M. Dymała 9, 1×3, 6 zb., J. Simon 5, M. Wielechowski 3, 1×3, J. Fiszer 2, I. Maćkowiak 2, I. Urban 2.

Dla Śląska najwięcej punktów zdobyli: M. Góreńczyk 13, O. Hlebowicki 10, 1×3, 6 zb., E. Korman 10, 5 zb., A. Leńczuk 10, 2×3, A. Wiśniewski 10, 1×3, 7 zb.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!