„…wspierać w każdy możliwy sposób”

Oświadczenie Dziekana WNPiD UAM ws. agresji rosyjsko-białoruskiej wobec Ukrainy:

Szanowni Państwo,
w imieniu społeczności Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM stanowczo potępiam agresję rosyjsko-białoruską na terytorium Ukrainy. W Europie, tak dotkliwie doświadczonej w swojej historii tragedią wojny, akt ten budzi najgorsze skojarzenia i przewidywania co do naszego wspólnego bezpieczeństwa, z tak wielkim trudem wypracowanego przez ostatnie dziesięciolecia.

Pragnę wyrazić solidarność z wszystkimi tymi, którzy potrzebują wsparcia w trudnym czasie konfliktu zbrojnego. Na pewno nie zapomnimy i będziemy wspierać w każdy możliwy sposób naszych ukraińskich studentów, doktorantów, współpracowników i ich bliskich. Pamiętamy też i solidaryzujemy się z naszymi przyjaciółmi na ukraińskich uczelniach.

Wyrażam głębokie przekonanie, że cała społeczność akademicka naszego Wydziału włączy się w akcję wsparcia dla Ukrainy – w najbliższych dniach zaproponujemy konkretne rozwiązania, które będą miały na celu przekazanie wyrazów solidarności, ale i materialnej pomocy dla naszych przyjaciół.

Jednocześnie mam nadzieję na szybkie uregulowanie konfliktu i powrót do dyplomatycznego rozwiązania sporu. Nie ma wątpliwości, że jest to jedyna droga do zaprowadzenia trwałego pokoju za naszą wschodnią granicą, tak potrzebnego Narodowi Ukraińskiemu, Europie i całemu światu.

Хай живе вільна Україна.

Dziekan