Warsztaty, kurs, w czerwcu obóz

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w minionym tygodniu odbył się finał „Akcji-integracji”. Wszystkie działania skupione wokół projektu o tej nazwie miały nadrzędny cel: zwiększyć świadomość społeczności akademickiej na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni uniwersyteckiej.

Tego samego dnia  otwarta została wystawa fotograficzna „440 km po zmianę”, rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę w wydziałowej kampanii społecznej, odbyły się warsztaty „Poznaj dziś potrzeby jutra” i prelekcja na temat studentów z niepełnosprawnościami z perspektywy Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Kulminacyjnym punktem była debata poświęcona barierom w funkcjonowaniu studentów z niepełnosprawnościami w szkołach wyższych i wyrównywania szans w edukacji.

Od początku tego roku akademickiego w ramach „Akcji-integracji” odbywają się m. in. warsztaty z komunikacji interpersonalnej, kurs polskiego języka migowego, a w czerwcu zaplanowany został obóz naukowo-integracyjny „Między ciszą a ciszą”, w którym wezmą udział studenci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz studenci z niepełnosprawnością słuchu z wszystkich wydziałów UAM.

Fot. www.amu.edu.pl