Tym razem w trzech kolorach

Zajęcza tradycja zagościła w  Starym Browarze po raz kolejny. Pomysł sprzed 10 lat nadal ma wielu miłośników. Jest on metaforą rozpoczętej wiosny oraz zbliżających się Świąt Wielkiejnocy.

Pierwsze zające, które pojawiły się w 2009 roku, były koloru fioletowego. W Starym Browarze zadomowiło się wówczas 1000 takich zwierzaków, które od razu spotkały się z dużą sympatią, w szczególności dzieci. Za atrakcyjne uważali je też ci, którzy postanawili je ukraść. Dziś są pilnie strzeżone przez ochroniarzy.

Z okazji dziesięciolecia złamano nieco kolorystykę zajęcy. Stworzono czarne, brokatowe oraz limitowaną wersję w kolorze złotym. Jak co roku, wystawiono egzemplarze do sprzedaży. Zorganizowano także warsztaty dla dzieci, które mogły pomalować wybrane zające.

Fot. Andrzej Piechocki