Statuetki w scenerii Harry’ego Pottera

Był czerwony dywan, były statuetki i lampka szampana. Wielką Galę WNPiD uświetnili swoją obecnością rektor UAM i prorektorzy. Humory wszystkim dopisywały, co rusz aula – wypełniona po brzegi –  wstrząsana była salwami śmiechu. To był magiczny wieczór.

W filmowej scenerii Harry’ego Pottera prezentowali się nominowani w kilku kategoriach. Studenci ujawnili kto jest czarownicą, a kto czarodziejem. Całość sprawnie przebiegała wedle zgrabnie przygotowanego scenariusza, wybornymi gospodarzami wieczoru byli Monika Kubiaczyk i Dawid Kujawa. Uhonorowani statuetkami, przyjmowanymi z rąk studentów, z humorem za nie dziękowali.

1. Przyjaciele studentów – Order Merlina – Panie z szatni
2. Wschodząca gwiazda – Harry Potter – mgr Krzysztof Duda
3. Najbardziej przyjazny wykładowca – Minerwa McGonagall – dr Szymon Ossowski
4. Najbardziej wymagający wykładowca – Severus Snape – prof. UAM dr hab. Andrzej Stelmach
5. Za najciekawsze zajęcia – Remus Lupin – red. Andrzej Piechocki
6. Najbardziej wyluzowany wykładowca – Rubeus Hagrid – prof. UAM dr hab. Mirosław Skarżyński
7. Za całokształt działalności na rzecz WNPiD – Albus Dumbledore – prorektor ds. kadry i finansów- prof. UAM dr. hab. Tadeusz Wallas

Wzruszająca była aukcja na rzecz bardzo chorego absolwenta naszego wydziału, Bartosza Smoczyńskiego. Ku niemu skierowane zostały myśli i wspierające oklaski uczestników gali. Wydarzenie, świetnie i z pomysłem przygotowane przez studentów, zwieńczyła dyskoteka urządzona w patio.

Na zdjęciu: studenci chętnie pozowali na tle wydziałowej ścianki.

Fot. Andrzej Piechocki