Sobota i niedziela pod koszem

Tym razem nie wygrały wszystkie zespoły Enei.

U13 Enea Basket Junior Poznań – BC Obra Kościan /90:99/. W drugim meczu ligowym U13, rozegranym w sobotni ranek, zmierzyliśmy się z faworytem rozgrywek Obrą Kościan. Po zaciętym meczu, nasz zespół przegrał nieznacznie 90:99. Świetne zawody rozegrał Bartek Janowicz rzucając 38 punktów, Mateusz  Flieger 17 oraz Krzysztof Zając 14, dla gości najwięcej punktów rzucili: Marciniak Sebastian 27 i Motylewski Sebastian 19.

U12 Enea Basket Junior Poznań – Basket Grodzisk 2020 /36:71/. W meczu U12 (fot.), który odbył się w sobotnie południe, kilku naszych zawodników zadebiutowało na ligowych parkietach. Niestety, przeciwnicy z Grodziska okazali się być lepsi i musieliśmy uznać wyższość rywala. Pamiętajmy, że każdy mecz jest nauką, więc się nie poddajemy.

U17 Enea Basket Junior II Poznań – Enea Basket Junior I Poznań 60:99 /16:26, 15:26, 17:27, 12:20/. Wszystkie zespoły Enei nie mogły wygrać także z innego ważnego powodu, bowiem w sobotę w bratobójczym pojedynku zespołów U17 zmierzyły się 2 drużyny Enei Basket Junior Poznań. Lepszy okazał się pierwszy zespół Enea Basket JP, który wygrał z klubowymi kolegami 99:60.

Być może nie wszyscy wiedzą, że w przypadku zgłoszenia dwóch zespołów w tej samej klasie rozgrywkowej /dotyczy to wszystkich klubów/, w rozgrywkach wojewódzkich nie ma możliwości rotowania składem między zespołami. Poza tym do rozgrywek centralnych może awansować tylko jedna drużyna. Mówimy o przypadku szczególnym, ale możliwym. Jednak wtedy można stworzyć skład złożony z zawodników obydwóch drużyn. Budowa składów dwóch zespołów wynika z indywidualnej strategii klubu, najczęściej zespoły różnią się wiekiem, jak i umiejętnościami.

Punkty zdobyli: dla Enei II: A. Tomicki 11, 1×3, K. Cymer 11, 1×3, J. Kołodziński 8, M. Polachowski 7, S. Kawiak 7, J. Kępski 5, 1×3, M. Pawłowicz 4, N. Wojtkowiak 4, O. Nowak 2, B. Laube 1, dla Enei I: I. Baganc 27, 1×3, P. Mieloch 16, I. Mastalerz 15, A. Najder 14, 1×3, K. Kaczyński 8, A. Krawiecki 8, K. Długiewicz 6, M. Krzak 5, 1×3.

3LM Enea Basket Junior Poznań – AKM Gromy Nowy Tomyśl 86:62 /21;19, 30:9, 26:18, 11:16/. Kontynuuje swoją serię zwycięstw 3-ligowy zespół Enei Basket Junior Poznań. W niedzielę na zakończenie weekendu drużyna nasza zmierzyła się z równie młodą drużyną z Nowego Tomyśla. Początek meczu był wyrównany, a dopiero w drugiej części pierwszej kwarty gospodarze uzyskali 7-punktowe prowadzenie. Jak to w sporcie bywa, a szczególnie w koszykówce młodzieżowej, nie przeszkadza to, aby szybko tę przewagę stracić. W tym meczu było podobnie. W końcówce tej kwarty, po udanym odrabianiu strat przez młodych zawodników Gromu, niewiele brakowało, aby tę kwartę wygrali. Nieskuteczny rzut i celna nasza odpowiedź zapewniły nam dwupunktowe prowadzenie.

Druga kwarta, to już zupełnie inny obraz gry. Zespół z nowego Tomyśla gra podobnie, ale my gramy o wiele lepiej, niż w pierwszej. Zdecydowanie poprawiamy naszą grę obronną, a ponieważ i skuteczność jest dobra – rośnie nasza przewaga, która na zakończenie tej kwarty powiększa się do 23 punktów. Nie w tym tempie, ale w dalszym ciągu rośnie nasze prowadzenie również po przerwie, w trzeciej kwarcie. Gdy po niej różnica punktów urasta do 31, można sądzić, że nawet w koszykówce młodzieżowej sprawa zwycięstwa jest przesądzona. Tak rzeczywiście się staje i chociaż ostatnia kwarta nie jest już tak udana – przegrywamy ją 11:16 – zespół Enei odnosi kolejne zwycięstwo 86:62. Trener Czarek Kurzawski skomentował to krótko: zabrakło koncentracji do końca.

Punkty zdobyli: dla Enei: I. Mastalerz 16, O. Szczepański 12, I. Baganc 11, K. Koc 10, P. Mieloch 9, M. Jakubiak 7,  J. Kołodziński 7, K. Długiewicz 6, A. Najder 4, K. Kaczyński 3, M. Puchalski 3, dla Gromu najwięcej punktów zdobyli: W. Samolak 16, O. Szydlik 15, J. Kluj 8.