Słowo JM Rektora na drugi rok kadencji

Dokładnie rok temu objąłem stanowisko rektora powierzone mi przez społeczność Uniwersytetu w drodze wyborów. Minione dwanaście miesięcy oceniam pozytywnie, uważam bowiem, że był to dobry czas dla naszej Uczelni. Dziś rozpoczynam drugi rok sprawowania funkcji rektora, mając pełną świadomość, iż nie będzie to etap łatwy. Już za trzy tygodnie poznamy projekt nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, co oznacza konieczność przystosowania uczelni do nowych regulacji prawnych. Czeka nas kontynuacja szeregu rozpoczętych już zadań i inwestycji, w tym przede wszystkim remontów i przeprowadzek do nowych pomieszczeń, chciałbym bowiem zapewnić pracownikom, doktorantom i studentom jak najlepsze warunki pracy i studiowania.

Wraz z zespołem prorektorów będziemy w dalszym ciągu porządkować strukturę Uniwersytetu. Zamierzamy również zreformować studia doktoranckie i podyplomowe oraz rozwijać uniwersytet otwarty. Dzisiaj rozpoczyna się także nowa kadencja kierowników katedr i zakładów, powołanych na wnioski poszczególnych dziekanów zaopiniowane przez właściwe rady wydziałów. Razem zabieramy się do intensywnej pracy. I chociaż wrzesień to jeszcze dla wielu z Państwa okres urlopowych bądź konferencyjnych wyjazdów, już teraz życzę wszystkim, by kolejny rok tej kadencji przyniósł więcej powodów do radości niż niepokojów i trudności, by obfitował w pozytywne emocje oraz zawodowe i osobiste sukcesy.