Relacje z piekła na ziemi

Magda Łucyan w poruszającej książce „Dzieci getta” mierzy się ze wstrząsającymi historiami dzieci, które mając kilka lat znalazły się
za szczelnie zamkniętymi murami i przeżyły Holocaust.

Ta książka składa się z relacji z piekła na ziemi, bo granice każdego z gett były granicami życia i śmierci. Opisuje niewyobrażalne okrucieństwo, pokazuje, do czego zdolny jest człowiek…

Ta wielka zbrodnia pochłonęła sześć milionów ofiar. Ojców i matek, braci i sióstr, synów i córek. Niemcy mordowali wszystkich – nie miało znaczenia, czy są w sile wieku, czy dopiero wzięli pierwszy oddech. Jedynym kryterium było pochodzenie. Kolor włosów, kształt nosa… „Semicki wygląd”. „Żydostwo”.

Premiera książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Znak Horyzont, 19 maja 2021.