Przyjechali z różnych stron świata

Wielu uczniów i studentów korzysta z wypoczynku wakacyjnego. Są też tacy, którzy w tym okresie chcą mieć kontakt z nauką. Dla nich Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przygotował szkołę letnią.

Do 17 sierpnia na Wydziale Biologii odbywa się School of Molecular and Theoretical Biology. To projekt, w którym biorą uczestnicy z różnych krajów i pod okiem wybitnych naukowców prowadzą badania. Uczestnikami są uczniowie szkół średnich m. in. z takich krajów jak: Białoruś, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Chorwacja, Mołdawia, Rosja, Filipiny, USA i Polska.

Jak powiedział dziennikarzom strony internetowej amu.edu.pl, kierownik Pracowni Biologii Ewolucyjnej, prof. Jacek Radwan, „ideą szkoły jest przede wszystkim włączenie uczniów w badania naukowe, prowadzone przez ekspertów z całego świata. Każdy uczestnik samodzielnie wybiera zespół specjalistów, z którym chce współpracować. Oprócz tego, uczniowie mogą również nabyć nowe kompetencje w ramach kursów o tematyce literatury, czy biologii molekularnej.”

Zajęcia przeprowadzą wykładowcy m. in. z Harvard University, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, The University of Edinburgh,  The Moscow State University.

Fot. www.amu.edu.pl