Pierwsza porażka w tym sezonie

W sobotnie późne popołudnie, kolejny mecz w ramach rozgrywek II ligi koszykówki męskiej rozegrał zespół Enei Basket Poznań.  Jak już informowaliśmy, 2LM MKS Sokół Międzychód pokonał Eneę Basket Poznań 94:77 /27:23, 21:16, 30:16, 16:22/.

Grały również młodsze zespoły Enei.

U12 Enea Basket Junior Poznań – Basket Team Suchy Las 86:88 /18:21, 15;21, 23:25, 23:12, d. 7:9/

Przez trzy kwarty mecz przebiegał z przewagą gości, która na jej koniec wyniosła 11 punktów. Znacznie lepiej spisali się gospodarze, zawodnicy Enei Basketu Junior Poznań, w ostatniej kwarcie, w której odrobili straty, doprowadzając do remisu po jej zakończeniu. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której minimalnie lepsi byli młodzi koszykarze Suchego Lasu i ostatecznie wygrali spotkanie 88:86. Punkty dla Enei zdobyli: M. Flieger 50!, M. Goliwąs 16, J. Jażdżewski 5, S. Biegalski 4, J. Stolarz 4, A. Walków 4, F. Gral 2, A. Sosnowski 1.

U12 KK Rycerze Rydzyna – Enea Basket Junior Poznań 50:46 /10:13, 7:7, 20:14, 13:12/

Już następnego dnia, czyli w niedzielę 7.11.2021, drużyna trener Marty Kowalskiej rozegrała spotkanie wyjazdowe z drużyną KK Rycerze Rydzyna. Tym razem wystąpiła bez czołowego zawodnika M. Fliegera i musiała uznać wyższość gospodarzy. Decydująca okazała się kwarta 3, a poniesiona 6-punktowa strata, wobec wyrównanej 4 kwarty,  była już nie odrobienia. Punkty dla Enei zdobyli: M. Goliwąs 19, A. Walków 12, J. Jażdżewski 5, J. Stolarz 4, S. Biegalski 3, S. Koziński 3.

Trener zespołu Marta Kowalska skomentowała spotkania w sposób następujący:  „W sobotę zmierzyliśmy się z liderem tabeli grupowej, z zespołem Basket Team Suchy Las, mecz zacięty, obie drużyny wymieniały punkt za punkt, przez co wszystkim dostarczył wielu emocji. Cztery kwarty nie pozwoliły na rozstrzygnięcie meczu i dopiero po dogrywce musieliśmy pogratulować zwycięstwa drużynie gości. W niedzielę czekał nas już kolejny przeciwnik. Mecz wyjazdowy do Rydzyny, po wyrównanym przebiegu, zakończył się czteropunktowym zwycięstwem gospodarzy.”

U15 Korona Zakrzewo – Enea Basket Junior Poznań 41:107 /5:22, 13:34, 17:18, 6:33/

Dobrze, że odbyło się to spotkanie (na zdjęciu), ponieważ poprawiło to bilans spotkań drużyn Enei w miniony weekend. Najważniejsze spotkania dopiero przed nami, ale wszystkie traktujemy jako ważne. Jest rzeczą oczywistą, że im wyższa klasa rozgrywek, również tych młodzieżowych, tym większa ranga meczu, ale przecież wszyscy zaczynali od rozgrywek młodzieżowych i to w najniższej klasie. Ceńmy zatem wszystkie mecze. Podopieczni Trenera Mateusza Rója rozegrali drugie spotkanie i drugie zwycięskie. Tym razem pokonali na wyjeździe drużynę Korony Zakrzewo w sposób pewny. Punkty dla Enei zdobyli: J. Kruszyński 24, R. Krajewski 19(1×3), P. Bartkowiak 18, M. Kajak 16, J. Zaborowski 13, B. Grabizna 11(1×3), M. Roszczka 4, F. Koziński 2.

Turniej Kadr Wojewódzkich Młodzików 5-7.11.2021

W weekend w Szczecinie odbył się Turniej Kadr Wojewódzkich rocznika 2008 z udziałem dwóch zawodników Enea Basket Junior Poznań: Wiktora Plewińskiego i Bartosza Janowicza. Wielkopolska zakończyła zmagania turniejowe na 3 miejscu! W gronie wyróżnionych graczy był Bartek Janowicz jako rok młodszy zawodnik!