Oko w oko z czterema żywiołami

4RUN to najnowszy wśród, tak popularnych ostatnio w Polsce, biegów z przeszkodami. Dlaczego tak bardzo intryguje nas Bieg4Żywiołów? I co sprawia, że ten właśnie event, owiany tyloma tajemnicami, pretenduje do miana najatrakcyjniejszego biegu w kraju?

Pomysł na organizację biegu, wziął się z fascynacji niepowtarzalnymi i ekstremalnymi formami aktywności. Organizatorzy nie chcą ograniczać się do brania udziału, w tego typu eventach, ale  chcą je również je współtworzyć. Efektem pasji, zmiksowanej z pozytywną energią i czerpaniem radości z życia jest 4RUN Bieg 4 Żywiołów. Impreza sportowa, składająca się czterech różnych biegów, każdy z nich inspirowany innym żywiołem – Bieg Ziemi (20 maja, Warszawa), Bieg Wody (17 czerwca, Ustka), Bieg Powietrza (5 sierpnia, Poznań) i Bieg Ognia (9 września, Warszawa).

4RUN, to zupełnie nowe wyzwanie, nowe atrakcje i nowe spojrzenie na biegi ekstremalne…. A wyróżnia je przede wszystkim fakt, że naturalne ukształtowanie terenu nie jest klasyfikowane jako przeszkoda. Na każdym z czterech biegów wszystkie przeszkody są budowane – zaprojektowane przez nas, jest ich aż 50. – To największa liczba na 7-kilometrowym dystansie w Polsce.  Każdy bieg odwołuje się do innego żywiołu – Bieg Ziemi, Wody, Powietrza i Ognia. Większość przeszkód zatem jest ściśle powiązana z tematyką imprezy. Ścianki, opony i zasieki też będą, jednak my mamy pomysły również na zupełnie nowe przeszkody.

Gwarancją jakości  biegów jest przynależność do OCR Polska i OCR TOP Liga. My nie wprowadziliśmy fali Elite, w naszym biegu są za to odcinki specjalne, do wyboru dla każdego biegającego, to ty decydujesz, jak chcesz pobiec. Jeśli chcesz powalczyć o pozycje medalowe i zdobywać punkty w OCR, pokonujesz te odcinki, jeśli biegniesz bardziej rekreacyjnie – sam wybierasz trasę. Dodatkowo, jako jedyni, wprowadziliśmy zupełnie nową klasyfikację grupową – występuje u nas podział grup na męskie, żeńskie i mieszane. Każda z nich ma szanse na medale w swojej kategorii. Dlaczego w czterech miejscach w Polsce? Organizatorzy patrzą bardzo szeroko na zainteresowanie biegami i nie chcą ograniczać się wyłącznie do stolicy. Chcą dać szansę każdemu biegaczowi na podjęcie wyzwania.  Na Bieg Powietrza wybrano lotnisko pod Poznaniem, a na Bieg Wody – bunkry w Ustce.

Biegacze na tor! A rodzina i przyjaciele – do miasteczka eventowego! Zorganizowana będzie strefa gastronomiczna, strefa chillout oraz bezpłatna strefa animacyjna dla dzieci. Będą one mogły także wystartować w Biegu 4RUN Kids.