Ofiarne serca w poznańskim Betlejem

W sobotnie popołudnie na placu Wolności rozbrzmiały gorące dźwięki, aby zachęcić poznaniaków do pomocy Bartkowi i Norbertowi, a po mieście jeździł wyjątkowy tramwaj.

W ramach poznańskiego Betlejem, artyści zagrali dla dwóch chorych chłopców z Poznania – Norberta Dąbrowskiego oraz Bartosza Judzina. Norbert od 4 lat zmaga się z naczyniakowatością limfatyczną i hiperinsulizmem, natomiast Bartosz choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na pięknej scenie, udostępnionej przez Estradę Poznańską, pojawili się m. in. uczniowie ze szkoły Łejery, dzieci i młodzież z domów kultury w Poznaniu i Międzychodzie.

Grą na trąbce oczarował publiczność Maurycy Majewski z przyjaciółmi. Posłuchać można było również rockowej Bilokacji, orkiestry dętej Masterbrass, zespołu Alios Illios, rapujących Dzieci Ulicy oraz studentów szkoły Art of Voice Studio. Wystąpiły instruktorki Zumby z Fabryki Formy, a w ognistym flamenco zaprezentowały się tancerki Grupy Tanecznej Ladies, które porwały do tańca zgromadzoną publiczność. Gwiazdą wieczoru był jordański muzyk Humam Ammari. Występ wzbudził pozytywne reakcje widzów, którzy ciepło przyjęli artystę.

Tego dnia,  dzięki uprzejmości MPK, na ulicach Poznania można zobaczyć pięknie udekorowany tramwaj Bimba Blues. W trakcie jazdy dla najmłodszych Teatrzyk w Koszyczku wystawiał świąteczne przedstawienie lalkowe, szpital św. Wojciecha przeprowadzał bezpłatne badania lekarskie, a wieczorem odbyły się warsztaty bluesa. W trakcie wydarzenia wolontariusze z klasy o profilu policyjnym z II Liceum w Swarzędzu kwestowali na rzecz obu chłopców. Udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych.

Organizatorzy wydarzenia „Razem ku Nadziei”: Stowarzyszenie Przystanek Folwarczna, Fundacja Akuratna, Krzysztof Bartosiak i Michał Stefaniak dziękują artystom, partnerom oraz wszystkim, którzy pomogli przy jego organizacji. Organizatorzy Już dziś zapraszają na kolejną edycję koncertu w przyszłym roku.

Fot. Michał Stefaniak