Od 1 października pięć szkół

Senat UAM pozytywnie zaopiniował strukturę organizacyjną szkół dziedzinowych naszej uczelni, która będzie obowiązywać od 1 października br.

Szkoła Nauk o Języku i Literaturze:  Wydział Anglistyki, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej,Wydział Neofilologii; Szkoła Nauk Humanistycznych: Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa, Wydział Archeologii, Wydział Filozofii, Wydział Historii, Wydział Nauk o Sztuce, Wydział Teologiczny; Szkoła Nauk Społecznych: Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Psychologii, Wydział Socjologii, Wydział Studiów Edukacyjnych, Szkoła Nauk Ścisłych: Wydział Chemii, Wydział Fizyki, Wydział Matematyki i Informatyki; Szkoła Nauk Przyrodniczych: Wydział Biologii, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Poza strukturą szkół pozostaną filie UAM w: Kaliszu (pod nazwą Wydział Pedagogiczno-Artystyczny), Gnieźnie (pod nazwą Instytut Kultury Europejskiej), Pile (Nadnotecki Instytut UAM), Słubicach (Collegium Polonicum) oraz Centrum Zaawansowanych Technologiii, Centrum NanoBioMedyczne.

Fot. Andrzej Piechocki