Noworoczny w rytmach jazzu, swingu

Po takim koncercie opuszcza się salę w bardzo dobrym nastroju i z wrażeniami, które pozostaną w pamięci. Wykonawcy zadbali o to ze szczególną artystyczną starannością.

Tegoroczny Koncert Noworoczny, którego gospodarzem był rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, miał szczególny charakter. Przypadał w 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Dzisiaj w Auli UAM królował jazz. Usłyszeliśmy światowe standardy i inne znane utwory zaproponowane przez Chór Akademicki UAM (dyrygent Joanna Piech-Sławecka), Chór Akademicki UAM (dyrygent Beata Bielska), Sharp Eleven Big Band (bandleader Jan Adamczewski) i Stan Breckenridge (fortepian, śpiew).

Podczas koncertu Jolanta Maćkowiak-Piasecka uhonorowana została Nagrodą Główną Fundacji Kultury Polskiej za rok 2018. Odebrała ją z rąk JM Rektora UAM, a tak zwaną  „Małą nagrodę” wyróżniona została Maria Marcinkiewicz-Górna. Nagroda przyznawana jest dorocznie przez Radę Fundacji Kultury Polskiej Filię w Poznaniu oraz Regionalne Obserwatorium Kultury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wybitnej postaci działającej w szeroko rozumianej kulturze za budowanie w niej społeczeństwa obywatelskiego.

J. Maćkowiak-Piasecka jest księgarzem, współtworzyła Skład Kultury oraz wiele innych inicjatyw dotyczących upowszechniania literatury. M. Marcinkiewicz-Górna jest kuratorką, producentką, dramaturgiem.

Fot. Elżbieta Majchrowicz-Piechocka