Niestety, Fiorentina za mocna…

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Konferencji Europy, Lech Poznań zmierzył się na swoim boisku z ACF Fiorentina. Włoska drużyna, niestety, okazała się dla niego zbyt mocna.

Mecz dla Kolejorza rozpoczął się fatalnie. Już w czwartej minucie, Arthur Cabral pokonał Filipa Bednarka i Fiorentina prowadziła 1:0. Lechici nie zwiesili jednak głów i w 20. minucie doprowadzili do wyrównania. Po pięknej akcji, piłkę do siatki skierował Kristoffer Velde. Mimo dobrej gry Lecha w pierwszej połowie, to włoski zespół schodził do szatni w lepszych nastrojach. W 41. minucie, swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził Nicolas Gonzalez.

Druga połowa, mimo wyrównanego posiadania piłki, to już zdecydowana przewaga Fiorentiny. Potwierdzeniem tego były dwie bramki dla gości w 58 i 63 minucie. Giacomo Bonaventura i Jonathan Ikone spowodowali, że mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Poznaniacy od początku nie byli faworytem spotkania, natomiast sytuacja, która wydarzyła się przed meczem, na pewno nie pomogła Kolejorzowi. Bartosz Salamon został zawieszony na 3 miesiące, a to z powodu podejrzenia stosowania niedozwolonej substancji. UEFA wydała taki wyrok kilka godzin przed meczem, mimo że sytuacja ta była rozpatrywana kilka dni wcześniej. Salamon był przewidywany do wyjścia w podstawowej jedenastce Lecha.

Fiorentina pokazała, że jest kilka klas wyżej, niż poznaniacy. Trzeba liczyć na to, że za tydzień Lech powalczy o dobry rezultat we Włoszech.