Nie w kwartecie, ale w duecie

Czeska telewizja publiczna Česká televize i słowacka telewizja publiczna RTVS nie są zainteresowane współpracą z Polską i Węgrami w ramach projektu wspólnej anglojęzycznej stacji TVV4. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, Jacek Kurski, „liderami uruchamiania Telewizji Wyszehradzkiej pozostają Telewizja Polska i Magyar Televízió z Węgier. Natomiast Czesi i Słowacy są zainteresowani, ale „dołączeniem do projektu”, a nie jego tworzeniem. Wynika to z pewnej ostrożności, ale i z zainteresowania, jak ten projekt pójdzie. Nie ukrywam, że lepiej jest tworzyć nowe dzieło z mniejszą liczbą partnerów, bo to oznacza mniej potencjalnych różnic zdań.”

Fot. zrzut ekranu www.wirtualnemedia.pl

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/czechy-i-slowacja-nie-chca-telewizji-wyszehradzkiej-lepiej-tworzyc-nowe-dzielo-z-mniejsza-liczba-partnerow