Nie tylko o tradycjach, o kolędowaniu

Dzisiaj o godzinie 12 zapraszamy do Biblioteki dla dzieci na Rodzinne czytanie z asz.teatrem. Podczas spotkania będzie można już poczuć świąteczny nastrój za sprawą  „Opowiadań wigilijnych”, książki z tekstami najlepszych współczesnych autorów literatury dla dzieci.

O świątecznych tradycjach, a konkretnie o kolędowaniu, będzie też mowa podczas czwartkowego Tradycyjnego klubu dyskusyjnego, na który zaprasza Filia Sztuki.  Czym są  draby, gwiżdże i jukace, tajemniczy macidula, nie taki straszny turoń i diabelskie skrzypce?  Tego dowiemy się 8 grudnia o 18.

Wiele świątecznych atrakcji czeka też na młodszych czytelników w filiach –  zapraszamy na wspólne czytanie, ubieranie choinki i warsztaty plastyczne. Szczegóły na stronie http://www.bracz.edu.pl/event/mikolajkowo-i-swiatecznie-w-filiach/

W środę 7 grudnia o 18 zapraszamy na XXXIII Spotkanie z Arcydziełem, którego bohaterem będzie  „De rebus a Carolo Gustavo Sveciae rege gestis commentariorum libri septem”, wyśmienite pod względem edytorskim dzieło ukazuje panowanie króla szwedzkiego Karola X Gustawa.  O wartości starodruku decydują piękne miedzioryty wykonane przez wybitnych sztycharzy europejskich wg rysunków Eryka Jonsona Dahlberga (1629–1703), z których ponad 50 odnosi się do Polski.  Prezentacji zabytkowego starodruku wydanego w Norymberdze w 1696 r. towarzyszyć będą wykłady. Prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss opowie o zawartości graficznej starodruku, a prof. dr hab. Igor Kraszewski przybliży epokę króla Karola X Gustawa. Mecenasem Spotkania z Arcydziełem jest PKO Bank Polski.

Zostały ostatnie miejsca na grudniowe zwiedzanie – 10 grudnia w sobotę zapraszamy o 11 na zwiedzanie Biblioteki z przewodnikiem (zgłoszenia przyjmujemy mailowo: zapisy@bracz.edu.pl). To nie koniec grudniowych atrakcji – w kolejnym tygodniu grudnia zapraszamy na Spotkanie z Ewą Hoffmann-Piotrowską o Chopinie (13.12 godz. 18),  wernisaż wystawy pokonkursowej Konkursu na ekslibris (14.12 godz. 18), Strony Fotografii (14.12. godz. 18) oraz spotkanie z Joanną Laprus, autorką książki „Słowiańskie rośliny czarowne” (15.12 godz. 18).

Szczegóły w kalendarium na naszej stronie http://www.bracz.edu.pl/events/2022-12/