Musi być napisany przez kobietę?

„Polskie i niemieckie kryminały kobiece – porównanie” to temat międzynarodowej konferencji literaturoznawczej, która rozpoczyna się dzisiaj w Collegium Polonicum w Słubicach.

Uczestnicy konferencji (trwa ona do 21 maja) będą rozmawiać o charakterze i przyszłości podgatunku kryminału kobiecego oraz poruszą następujące tematy:  Czy kryminał kobiecy musi być napisany przez kobietę? Czy jest skierowany wyłącznie do kobiet? Czy detektyw, ofiary, sprawcy to powinny być same kobiety? Czy kryminał kobiecy jest tożsamy z kryminałem feministycznym czy zorientowanym na tematykę gender?

Językami konferencji są polski i niemiecki, a jej organizatorami Uniwersytet Zielonogórski, Christian-Albrechts-Universität zu Kiel we współpracy z katedrą Polsko-Niemieckich Związków Kulturowych i Literackich oraz Gender Studies Collegium Polonicum w Słubicach.