Mają nosa do ciekawych eksperymentów

Lato w pełni, dookoła nas piękne widoki, wyjątkowe smaki, upajające zapachy. Dlatego rozpoczynamy cykl spotkań dla dzieci i rodziców, który poświęcony będzie naszym zmysłom.

Podczas wydarzeń w ramach cyklu CZYTATY 6 zmysły będziemy wąchać, smakować, ćwiczyć się w sztuce postrzegania i słyszenia. Poznamy możliwości mózgu oraz sprawdzimy, jak można pomóc w odbieraniu świata osobom z niepełnosprawnościami. Zaczynamy 23 lipca, w sobotę, o godz. 12 od spotkania ze zmysłem węchu. Przewodnikami po świecie zapachów będą edukatorzy z Małego Inżyniera, którzy mają wyjątkowego nosa do ciekawych eksperymentów i zadań. Nie zabraknie też lektury książki o zwierzęciu, który kojarzy się z bardzo nieprzyjemną wonią. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców, wstęp wolny.

Wydarzenie będzie odbywać się w sali 5 w historycznym gmachu Biblioteki Raczyńskich (wejście od placu Wolności). Kolejnymi zmysłami, które poznamy w wakacje będzie wzrok (6 sierpnia) i smak (20 sierpnia). Cykl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.