Lokatorzy już za dwa lata

Warszawskie Biuro Architektoniczne Dedeco zwyciężyło w konkursie na projekt nowego akademika. Budynek ma stanąć w sąsiedztwie Wydziału Historycznego UAM na Morasku.

Według projektu, ma składać się łącznie z 280 pokoi. 160 z nich będzie jednoosobowych, pozostałe dwuosobowe. Każdy będzie wyposażony w osobną łazienkę i kuchnie. Na korytarzach przewidziane są  pralnia oraz jadalnia. Parter to przestrzeń wspólna: siłownie, klub studencki  i minimarket. Budynek składać się będzie z 5 kondygnacji. Jego całkowity koszt ma wynieść około 48 milionów złotych.

Projekt wyłoniony został z 17 zgłoszonych prac. Przypadł on do gustu władzom uniwersytetu, które od kilku lat poszukiwały odpowiedniego pomysłu na budowę akademika właśnie na Morasku. Biuro Dedeco realizuje różne inwestycje od 1991 roku. Aktualnie według jego planu, budowany jest  stadion Pogoni w Szczecinie.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w nowym domu studenckim na Morasku pierwsi lokatorzy zamieszkają już w 2021 roku.

Zdjęcie: https://twitter.com/UAM_Poznan/status/1134081976493891590