„Królewscy” wygrywają w Monachium

Real Madryt zwyciężył w pierwszym półfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. Mimo spotkania dwóch wielkich zespołów, wszyscy mogą być rozczarowani przebiegiem spotkania, włącznie z kibicami.

Mecz od początku był rwany, żadna drużyna nie mogła przejąć inicjatywy. Oglądaliśmy dużo walki fizycznej, niepotrzebnych fauli. Bawarczycy już w pierwszej połowie musieli wykorzystać dwie zmiany, gdy Arjen Robben oraz Jerome Boateng doznali urazów. W 28. minucie z kontrą po pięknym podaniu od Jamesa Rodrigeza wyszedł Joshua Kimmich, który strzałem przy krótkim słupku zaskoczył Keylora Navasa. Bayern wyszedł na prowadzenie. Po tym golu  gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem. Nie potrafili jednak wykorzystać stworzonych sytuacji, a tego Real nie mógł im puścić płazem. Pod koniec pierwszej połowy piłka spadła przed pole karne, gdzie znajdował się Marcelo i precyzyjnym strzałem pokonał Svena Ulreicha. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:1.

W drugiej połowie, kontuzjowanego Isco zastąpił Marco Asensio. Strzelił on bramkę, która ustaliła wynik. Real w drugiej połowie zaczął bronić się o wiele lepiej, formacje przemieszczały się perfekcyjnie. Dobra obrona pozwoliła na przeprowadzenie kontry po błędzie Rafinhi, który oddał piłkę Asensio. Ten zagrał do Lucasa Vazqueza, który ponownie zwrócił ją do pomocnika „Królewskich”, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Bayernu. „Bawarczycy” mieli swoje okazje na wyrównanie, dobre sytuacje marnowali Frank Ribery i Robert Lewandowski.  Ostatecznie podopieczni Zidana wygrali 2:1 i stoją przed szansą obrony trofeum po raz drugi z rzędu.

Rewanż zostanie rozegrany w Madrycie 1 maja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!