Kolejny mecz wygrywa… obrona

Umiesz liczyć, licz na siebie. Uznając tę, dewizę zespół Biofarm Basket Poznań zapewnił sobie udział w play off-ach, nie uzależniając tego awansu od pomyślnego rozstrzygnięcia innych meczów.

Mecz nie był łatwy, a szczególnie zespół poznański wykazywał sporą nerwowość. Po dobrym początku /1 kwarta 19:13/, druga okazała się zdecydowanie mniej pomyślna, ale o jej wyniku /13:25/ nie decydowała nadzwyczajna gra gości, ale słaba postawa poznaniaków. Początek 3. kwarty to powiększenie przewagi gości do 12 punktów, ale później było już lepiej. Kwarta kończy się prowadzeniem zespołu AZS 50:47. Na szczęście, w drużynie BBP, przy słabszej postawie zazwyczaj najrówniej grających zawodników, doskonałe zawody rozegrali M. Migała i J. Fiszer. Do tej dwójki dostroili się P. Wieloch i M. Bręk, chociaż i oni nie ustrzegli się błędów. Niezły mecz rozegrał również M. Kurpisz. Z niezwykłym mozołem drużyna prowadzona przez trenerów P. Szurka i D. Cejbę odrabiała straty, aby wyjść na prowadzenie w 4. kwarcie 54:52 /6’ 28’’/ po celnej trójce J. Fiszera oraz dodatkowo przyznanym rzucie osobistym. Tego prowadzenia drużyna poznańska już nie oddała, kończąc ostatecznie mecz wynikiem 68:58.

W poczynaniach poznaniaków można było zauważyć olbrzymią presję, mimo że ewentualna porażka nie pozbawiała ich jeszcze udziału w play off-ach. Kolejny mecz BBP wygrywa obroną, jak również kolejny rywal zdobywa mniej niż 60 punktów.

Biofarm Basket Poznań – AZS AGH Kraków 68 : 58 (19:13, 13:25, 15:12, 21:8)

Punkty zdobyli: – dla BBP: M. Migała 18,6zb., J. Fiszer 14, 1×3, 8zb., P. Wieloch 14, 8zb., M. Bręk 9, 10 zb., F. Struski 8,1×3, M. Kurpisz 5,1×3, – dla AZS-u: M. Maj 15,2×3, 8zb., B. Wróbel 13,1×3, T. Zych 10, 7zb., A. Włodarczyk 6,1×3, D. Kalinowski 4, 9zb., M. Borówka 4, M. Koperski 3,1×3, J. Krawczyk 3,1×3.