Informacja i foto bez tajemnic

Jego historia sięga połowy XIX wieku, wiele jej kart zaświadcza o krzewieniu ducha polskości, o aktywnym udziale w nurcie pracy organicznej, o kształceniu i wychowaniu na najwyższym poziomie. Współczesność to obecność wśród najlepszych liceów w Polsce, prymat w powiecie ostrowskim.

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego ma prawo do posługiwania się tytułem „Brązowa Szkoła 2018”, uzyskanym w najnowszym Rankingu  Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY. W szkole wiele się dzieje, także poza lekcjami. Wystarczy spojrzeć na listę kół zainteresowań, jakże różnorodną. Znajduje się na niej i koło dziennikarskie. Okazjonalnie wydawane są gazetki w trzech językach.

Nie jest zatem przypadkiem dzisiejsza obecność w liceum wykładowcy  Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Red. Andrzej Piechocki poprowadzi warsztaty, w których uczestniczyć będą uczniowie klasy IA (profil humanistyczno-dziennikarski). Ich tematyka skoncentruje się na informacji (źródła, tytuł, lid, konstrukcja), sposobach atrakcyjnego przekazu treści, pokusach manipulacji, a także na fotografii (temat, kadr, synchronizacja z tytułem info).

Zdjęcie z zakończenia roku szkolnego 2016/17.  Fot. http://www.1liceum.edu.pl/galeria.html