FloVit – profesjonalny, dietetyczny

Ukończyła Wydział Nauk o Żywności i Żywienia (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Dietetyka to jej codzienność, pasja, styl życia. Rodzinny Wałcz (województwo zachodniopomorskie) wzbogacił się właśnie o nową firmę. Marta Wilczyńska nazwała ją FloVit. To profesjonalny zakład dietetyczny (dla dorosłych, młodzieży i dzieci).

Choroby dietozależne, nadwaga, otyłość w coraz większym stopniu dają o sobie znać w różnym wieku. Nie omijają także dzieci. Zdrowy styl życia, racjonalne odżywianie, menu w zgodzie z potrzebami organizmu, pozostają wręcz nakazem chwili. Lekarze alarmują: otyłość w Polsce jest zatrważająca, dotyczy 23,2 proc. społeczeństwa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)  ostrzega: to najgroźniejsza choroba przewlekła. I przypomina, że nadwaga dotyczy każdej osoby, u której wskaźnik BMI przekroczył 25 punktów, a otyłość – powyżej 30 punktów.

Gabinet dietetyczny FloVit dedykowany jest każdemu, kto chce zrozumieć swój organizm, zmienić codzienne menu, pokonać złe nawyki żywieniowe. I to bez względu na wiek. Marta Wilczyńska jest mamą 3-letniej Florentyny. Nie dziwi zatem, że, oprócz dorosłych, także dzieci i młodzież widzi wśród tych, którym gotowa jest pomóc, opracować indywidualne – zdrowe i smaczne – rozwiązania dietetyczne, wskazać optymalne sposoby walki z nadwagą i otyłością.

– FloVit, profesjonalny gabinet dietetyczny, w Wałczu – mówi Marta Wilczyńska – utworzyłam z myślą o osobach, które chcą zacząć żyć racjonalnie. Które chcą lepiej czuć się w swoim ciele, garściami czerpać z nowego życia. A na razie cierpią na różne choroby, które powoduje złe odżywianie. W tej sytuacji właśnie racjonalne, zdrowe odżywianie, jego popularyzacja,  pozostaje moim priorytetem. Swoją wiedzę systematycznie aktualizuję. Przede wszystkim mam tutaj na myśli konferencje i sympozja, w których uczestniczę.

Na zdjęciu: podczas pierwszej wizyty w gabinecie kosmetycznym FloVit w Wałczu, po szczegółowym wywiadzie żywieniowym, Marta Wilczyńska (z lewej)  wykonuje badania antropometryczne i analizę składu ciała.

Fot. www.flovit.pl

______

Jeżeli jesteś absolwentką/absolwentem poznańskich uczelni i chcesz podzielić się z naszymi czytelnikami informacją o swoim miejscu na rynku pracy – napisz choćby kilka/kilkanaście zdań, załącz foto i prześlij maila: andrzej.piechocki@amu.edu.pl