Dofinansowane z FPK i NCK

Jesień w pełni. Część z nas o tej porze roku szczególnie chętnie sięga po kryminały. Wielbicieli mrocznych historii zapraszamy na spotkanie z Michałem Larkiem – autorem powieści kryminalnych i podcastów „Zabójcze opowieści”. Z kolei zainteresowanych biografistyką i historią zachęcamy do obejrzenia kolejnego wykładu prof. Wiesława Ratajczaka z cyklu Muzea Biblioteki Raczyńskich online. Natomiast dzieci i rodziców zapraszamy na muzyczne warsztaty online w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza.

W związku z obecną sytuacją,  cały czas trwa akcja Książka dla seniora oraz Czytanie bez barier i można korzystać z dowozu książek do domu. Szczegóły akcji na naszej stronie: http://www.bracz.edu.pl/event/ksiazka-dla-seniora-i-czytanie-bez-barier/

20 października (wtorek) godz. 18 (spotkanie online). Mól w sieci. Spotkanie z Michałem Larkiem. Czy wiedza z zakresu historii i teorii literatury przydaje się w pisaniu kryminałów? Jak buduje się trzymające w napięciu opowieści? O różnicach w pisaniu podcastów, powieści i prac analitycznych Artur Bądkowski porozmawia z Michałem Larkiem, filologiem, krytykiem, pisarzem (autorem m.in. trylogii kryminalnej „Dekady”, „Furia”, „Na tropie”) oraz twórcą cyklu podcastów „Zabójcze opowieści”. Wydarzenie będzie dostępne na żywo na profilu Biblioteki Raczyńskich na Facebooku, trafi także na kanał Biblioteki Raczyńskich na YouTube. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 22 października (czwartek) godz. 18 (spotkanie online). Muzea Biblioteki Raczyńskich online. „Kraszewski – filar naszej wolności”. Za życia Józef Ignacy Kraszewski w pojedynkę zastępował szereg instytucji nieistniejącego wówczas państwa polskiego. Działał między innymi na polu edukacji narodowej, polityki zagranicznej, muzealnictwa, ruchu wydawniczego i teatralnego, pełnił rolę – mówiąc dzisiejszym językiem – think tanku wypracowującego i popularyzującego idee estetyczne, ekonomiczne, społeczne. Polski wiek XIX bez jego udziału byłby zupełnie inny. A dziś kim jest lub kim mógłby być dla nas Kraszewski? Opowie o tym prof. Wiesław Ratajczak. Wydarzenie będzie dostępne na profilu Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego na Facebooku oraz kanale Biblioteki Raczyńskich na YouTube. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*