Ćwierćfinał po dogrywce

Za nami drugie spotkanie play-off grupy B I ligi kobiet. Po wyrównanym meczu, zespół ENEA AZS Poznań pokonał na wyjeździe koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra w stosunku 68-59. Akademiczki, mimo dobrej pierwszej kwarty, w kolejnych dwóch zanotowały przestój. Podczas tych dwudziestu minut zdobyły jedynie 15 punktów. Jak to ostatnio bywa, przełomowa okazała się ostatnia odsłona meczu, w której drużyna ENEA AZS odrobiła straty. Na 38 sekund przed końcem, po rzucie Darii Marciniak, wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Natalia Korczyc dwoma celnymi rzutami osobistymi doprowadziła do dogrywki. W dodatkowym czasie gry, dzięki między innymi „trójkom” Kingi Woźniak oraz Marty Nowickiej, poznaniankom udało się odskoczyć na bezpieczny dystans i ostatecznie odnieść zwycięstwo gwarantujące im udział w ćwierćfinale 1 ligi. W kolejnym etapie zmierzymy się z SMS PZKosz Łomianki, który również w stosunku 2- 0 wygrał z MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra  – ENEA AZS Poznań 59-68  (16-18; 13-8; 14-7; 14-24; 2-11). ENEA:  Marta Nowicka 8 ,  Kinga Woźniak 22, Daria Marciniak 13, Alicja Szloser 3, Kinga Banach 1, Karolina Stefańczyk 0, Anita Plucińska 0, Martyna Kotula 6,  Wioletta Wiśniewska  0, Aleksandra Pietraszek 8, Kinga Bandyk 2,  Karolina Budeń 5