Co to jest SIR, jak z niego korzystać?

Cały proces rekrutacji odbywa się online. Wszystkie działania wykonujecie, korzystając z Systemu Internetowej Rekrutacji (SIR).

Konto w SIR od wczoraj można już utworzyć. Jest ono niezbędne, aby brać udział w rekrutacji na UAM. Zachęcamy Was do zapoznania się z Systemem Internetowej Rekrutacji już teraz. System Internetowej Rekrutacji znajdziecie pod adresem rekrutacja.uam.edu.pl. Po założeniu konta otrzymacie możliwość wybrania kierunku (czasem nabór odbywa się na specjalność), wniesienia opłaty oraz wpisania wyników matury. Za pośrednictwem SIR otrzymacie także informacje o zakwalifikowaniu na studia.

Wyszukiwarka kierunków. Jesteś zdecydowany na konkretny kierunek i chcesz upewnić się, że znajduje się w ofercie naszej uczelni? Chcesz sprawdzić, jakie kompetencje mają jego absolwenci i jakie perspektywy zawodowe Cię czekają? A może jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne studia i chcesz poznać całą ofertę UAM? Odwiedź wyszukiwarkę kierunków. Znajdziesz ją pod adresem rekrutacja.uam.edu.pl. Dzięki filtrom możesz wyświetlać kierunki alfabetycznie, według wydziału, stopnia, trybu, a nawet języka. Połączyliśmy wyszukiwarkę z SIR, dzięki czemu wszystkie działania wykonasz w jednym serwisie.

Gdzie jeszcze szukać informacji o ofercie edukacyjnej? Zapamiętaj adres – blogkandydata.uam.edu.pl – to miejsce, w którym prezentujemy kierunki oferowane przez UAM, segregując je według dziedzin i dyscyplin naukowych.

Masz więcej pytań? Odwiedź FAQ. Rekrutacja to dla Ciebie stresujący czas? Czujesz, że masz więcej pytań i wątpliwości niż odpowiedzi? Stworzyliśmy miejsce, które pomoże Ci przejść przez proces rekrutacji. Jest dostępne 24/7. Zebraliśmy najczęstsze pytania kandydatów i opracowaliśmy odpowiedzi, które są pomocne podczas rekrutacji. Sprawdź!

Portal Kandydata. Przeraża Cię liczba adresów do zapamiętania? Chcesz, żeby wszystkie informacje znalazły się w jednym miejscu? Przygotowaliśmy portal kandydata, w którym umieściliśmy materiały informacyjne oraz promocyjne.

Odwiedź portal

Chcesz porozmawiać o rekrutacji „na żywo”? Zapraszamy! Wolisz spotkania bezpośrednie i cenisz sobie interakcje? Mamy także taką propozycję. Organizujemy cykliczne spotkania dla kandydatów na studia. Odbywają się dwa razy w miesiącu w nowoczesnych wnętrzach Welcome Center usytuowanego w centrum Poznania.

Zapisz się na spotkanie

Wszystkie informacje w Twojej skrzynce odbiorczej. Nie chcesz tracić czasu na szukanie informacji kierowanych do kandydatów na studia, ale lubisz być dobrze poinformowany? Wystarczy parę kliknięć, aby wiadomości same do Ciebie trafiały. Dołącz do newslettera dla kandydatów i bądź na bieżąco. Przygotujemy dla Ciebie zestawienie najciekawszych i najważniejszych treści.

Zapisz się do newslettera

Zapytaj na portalu społecznościowym. Na portalu społecznościowym Facebook utworzyliśmy specjalną grupę rekrutacyjną. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania związane z rekrutacją i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z tokiem studiów. To forum, na którym możecie także zadawać pytania pozostałym członkom grupy oraz wzajemnie się poznawać. Dołączcie do nas!

Fot. Andrzej Piechocki