Cel – wakacje dla 200 dzieci

6 maja odbył się bieg „Wings for Life”, teraz nadchodzi kolejny wyjątkowy maraton – VII edycja Biegu Na Tak – Run of Spirit. Start 12 maja o godzinie 9.30.

Wywodzi się on z Berlina, w Polsce pojawił się w 2012 roku dzięki Stowarzyszeniu Na Tak. W biegu uczestniczą nasi i zagraniczni zawodnicy. Partnerem imprezy jest niemiecka Fundacja Evangelisches Johannesstift. Start jutro o godzinie 9:30 na Malcie w Poznaniu. Wyjątkowość Biegu na Tak polega na tym, że mogą w nim wziąć udział osoby pełnosprawne oraz osoby z niepełnosprawnością bez względu na sposób poruszania się czy poziom sprawności fizycznej. Jego celem jest również urzeczywistnienie wizji społeczeństwa, które nikogo nie wyklucza. Organizatorom zależy również na połączeniu aktywności sportowej, integracji, profilaktyki zdrowotnej oraz finansowego wsparcia działań podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych.

Celem charytatywnym VII Biegu Na Tak – Run of Spirit jest organizacja wypoczynku letniego dla grupy 200 dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. W programie są: biegi dla dzieci, biegi dla osób z trudnościami w poruszaniu się, biegi na dłuższe dystanse, nordic walking i walking. Biegi na krótsze dystanse: 200 m, 400 m, 800 m oraz 1500 m. Biegi długodystansowe dzielą się na dwie kategorie: Fun Run 5,7 km dla osób od 13 lat oraz Run of Spirit 11,4 km od 16 lat.

Fot. https://pixabay.com/