Były 72 kandydatki do korony

Miss Supranational to konkurs piękności, który organizowany jest od 2009 roku. W 2018 roku triumfowała kandydatka z Portoryko – Valeria Vazquez. Przez trzy tygodnie miejscem zgrupowania najpiękniejszych kobiet na świecie był Hotel Gołębiewski w Karpaczu.

Konkurs obchodził w ubiegłym  roku  10-lecie swojego istnienia. W  krótkim czasie znalazł się w gronie pięciu najważniejszych na świecie. W zgrupowaniu  uczestniczyły 72 dziewczyny. Reprezentowały kraje położone na wszystkich kontynentach od takich państw jak USA, Rosja, Indie Chiny po mniejsze – Haiti, Mauritius czy Surinam. Przygotowywały się do finałowego występu na scenie, ale miały też czas na  turystyczne Dolnego Śląska, były na na wrocławskim rynku i w Zamku Książ, próbowały swoich sił w grze w golfa w parku Toya.

Za choroegrafie odpowiedzialni byli: Janja Lesar i Maciej Zakliczyński, którzy na co dzień związani są z programem „Dancing with the Stars”.  Kandydatki codziennie ćwiczyły układy sceniczne, by w dzień finału mogły zaprezentować się perfekcyjnie. Wiele godzin w sali treningowej nie poszło na marne.  Podczas zgrupowania odbyły się także pre-eliminacje do Miss Talent, w których najlepsza okazała się reprezentantka z Korei – Enubi Lee, z kolei Miss Top Model została kandydatka z Brazylii – Barbara Reis. Wszystkie wydarzenia można było obserwować  w mediach społecznościowych Miss Supranational.

Gala finałowa Miss Supranational 2018 odbyła się w Krynicy Zdroju podczas trzydniowego festiwalu piękna, na którym wybrani zostali również Miss Polski 2018 oraz Mister Supranational 2018. Transmisje na żywo z tego wydarzenia można było zobaczyć  w Polsce w telewizji Polsat, a także w ponad stu innych krajach. Wydarzenie poprowadził Maciej Dowbor oraz jego białoruski kolega po fachu prezenter Ivan Podrez. Wśród gości tego wieczoru na scenie zobaczyliśmy Michała Szpaka i Blue Cafe, a na widowni Evę Minge i  Violę Piekut.

Z okazji dziesięciolecia Miss Supranational najpiękniejsza kobieta świata otrzymała nagrody o wartości 100 tysięcy złotych. Koronę nowej miss przekazała Jenny Kim, 24-letnia studentka anglistyki z Seulu, która była twarzą konkursu przez cały 2018 rok. Kandydatką z Polski była Magdalena Bieńkowska, która została II wicemiss, pięknie prezentowała się na scenie. Świeżo ukoronowana Miss Supranational 2018 – Valeria Vazquez Latorre pochodzi z Portoryko, ma 24 lat i studiuje medycynę na Uniwersytecie Nauk Medycznych w Portoryko. Poza medycyną, Vazquez kocha także modeling, w którym radzi sobie pierwszorzędnie.

Na zdjęciu od lewej: IV Wicemiss – Diana Romero ( Meksyk), II Wicemiss – Magdalena Bieńkowska (Polska), Miss Supranational – Valeria Vazquez (Portoryko), Wicemiss – Katarina Jayne ( USA), III Wicemiss – Wilda Situngkir (Indonezja).