„Byłam niewolnicą” z główną nagrodą

Ten konkurs dziennikarski ma już ponad 10-letnią tradycję. Honoruje on autorów, którzy opisują dobro dziejące się wokół nas.

W Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych wręczone zostały wczoraj nagrody. Główną za tekst „Byłam niewolnicą”, opublikowany w „Głosie Wągrowieckim”, otrzymał Franciszek Szklennik, drugą Izabela Skorzybót za tekst „Nie ma co się zastanawiać”, opublikowany w „Życiu Gostynia”, a trzecią Anna Domagalska za tekst „Jaka jest kobieta taka będzie rodzina, takie społeczeństwo”, opublikowany w „Głosie Wolsztyńskim”. Nagrodę Stowarzyszenia Prasy Lokalnej za tekst „Pomóżmy Łukaszowi”, opublikowany również w „Głosie Wągrowieckim”, otrzymała Anna Borczykowska. Nagrodą Rektora WSUS za tekst „Młodzi wobec starości”, opublikowany w „Filantropie naszych czasów”, wyróżniona została Karolina Kasprzak.

Patronami konkursu „Znaki Dobra” są: wojewoda wielkopolski i metropolita poznański, medialnymi Telewizja Polska – Oddział Poznań, Radio Merkury i Radio Emaus. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, a partnerem Stowarzyszenie Prasy Lokalnej.

Fot. Roman Szymański