BUDMA na 10 boiskach. MIROX z medalem

Drogi z wielu stron Europy po raz 28. prowadzą do centrum Poznania. Powierzchnia wystawiennicza równa jest dziesięciu boiskom piłkarskim. Międzynarodowe Targi Poznańskie udostępniły ją 1000 wystawcom. Szacuje się, że Targi Budownictwa i Architektury BUDMA zwiedzi 50.000 osób.

Podczas uroczystej gali otwarcia (tradycyjnie już w pawilonie nr 11) wręczone zostały doroczne nagrody i medale. Architecture Budma Award 2019 przypadła w udziale siedzibie Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (projekt autorstwa trzech pracowni architektonicznych: Grupy 5 Architekci, Biura Projektowego Małeccy i BAAS Arquitectura). 43 produkty wyróżnione zostały prestiżowymi Złotymi Medalami MTP.

W tej części Europy to największe tego rodzaju wydarzenie. Tegoroczne przebiega (do 14 lutego 2019) pod hasłem: „Trendy, spotkania, biznes”. W przeddzień otwarcia odbyło się Forum Gospodarcze Build 4 Future. Rozmowy dotyczyły w pierwszej kolejności  o przyszłości branży budowlanej, perspektyw jej rozwoju, możliwości finansowania oraz inwestowania. 28. edycji BUDMY towarzyszą Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH.

Na zdjęciu: stoisko poznańskiej Fabryki Okien i Drzwi MIROX, której okno Family View, wyróżniające się zastosowaniem innowacyjnych i energooszczędnych technologii, nagrodzone zostało Złotym Medalem MTP. To już trzeci w kolekcji tej – znanej  i cenionej także poza granicami naszego kraju – polskiej rodzinnej firmy z 30-letnią tradycją.

Fot. Andrzej Piechocki