Bliżej udziału w fazie play off

Cenne zwycięstwo odnieśli  koszykarze Biofarm Basket Poznań w spotkaniu 1. ligi koszykówki męskiej. Pokonali oni zespół z Pruszkowa 66:58. Zwycięstwo to niewątpliwie przybliża ich do udziału w fazie play off.

Zawodnicy BBP dobrze weszli w mecz wygrywając 1. kwartę 21:14, a na przerwę schodząc z przewagą 9 punktów /36:27/. W 3. i 4. kwarcie gra była wyrównana, a zwycięstwo poznaniaków pewne. Należy zwrócić uwagę na silny punkt BBP, jakim jest defensywa, dzięki której kolejny raz rywal nie potrafił zdobyć więcej niż 60 punktów. To zresztą nie dziwi, bowiem zespół poznański uchodzi za jeden z najlepiej broniących.

Tradycyjnie dobre zawody rozegrał Filip Struski, notując kolejny raz DD /11 punktów i 14 zbiórek/. Również świetnie zaprezentował się Piotr Wieloch /zdobywca 16 punktów/, u którego nie widać przerwy treningowej wynikłej z kontuzji. Poza tym wyróżnili się: Mikołaj Kurpisz /10 punktów,7 zbiórek/, Jakub Fiszer /10 punktów/ oraz Mateusz Bręk /8 punktów i 6 zbiórek/.

Biofarm Basket Poznań – Znicz Basket Pruszków 66 : 58 (21:14, 15:13, 15:13, 15:18). Punkty zdobyli dla BBP: P. Wieloch 16, 1×3, F. Struski 11,3×3,14zb., J. Fiszer 10,1×3, M. Kurpisz 10,7zb., M. Bręk 8,6zb., T. Smorawiński 5, 1×3, 5zb., A. Metelski 4, M. Migała 2, a dla Znicza: T. Madziar 12, 1×3, A. Kordalski 12, 6zb., M. Stopierzyński 10, B. Ornoch 9,3×3, R. Cetnar 7,1×3, M. Szwed 4,7zb., D. Tokarski 2, A. Paszkiewicz 2.