Bilety w specjalnej cenie

Od dzisiaj do 12 września 2022 czas w Poznaniu upływał będzie pod znakiem teatrów muzycznych.

W naszym mieście zagoszczą cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem widowni: Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie czy Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, a wszystko to pod kuratelą Teatru Muzycznego w Poznaniu. Bilety w specjalnej cenie – 60 zł. HASŁO: FESTIWAL. Istnieje również możliwość zakupu karnetu w cenie 150 zł czyli 50 zł na każdy spektakl.

CESARZ – 09.09.2022, godz. 19

THRILL ME – 11.09.2022, godz. 17

MURY JERYCHA – 12.09.2022, godz. 19

Przedstawienia będą się odbywać w Auli Artis w Collegium Da Vinci ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10. Rezerwacja  biletów pod nr tel. 511 433 616 lub bilety@teatr-muzyczny.pl Płatność za bilety przelewem. Odbiór biletów przed spektaklem w Auli Artis.

CESARZ – 09.09.2022, godz. 19

TEATR MUZYCZNY CAPITOL WE WROCŁAWIU

Książka Ryszarda Kapuścińskiego na podstawie, której powstał ten paradokument sceniczny to fabularyzowany reportaż o dworze cesarza Hajle Sellasje I, który rządził w Etiopii w latach 1930–1936 i 1941–1974. Opowieści dworzan o strachu, służalczości, donosach, pochlebstwach i staraniach o cesarską łaskę układają się w historię o kulisach skorumpowanej władzy.

Łatwo znaleźć w tym tekście polityczne konteksty dotyczące ideologii, systemów czy partii rządzących. Jeszcze łatwiej byłoby też dopasować do bohaterów powieści konkretne osoby ze świata polityki, jednak twórcy spektaklu nie na tym chcą skupić uwagę widzów.

„Cesarz” jest bowiem idealnym materiałem do opowiedzenia o naturalnej, a zarazem ułomnej cesze ludzkiego charakteru, jaką jest potrzeba narzucania innym własnej woli. Udowadniania za wszelką cenę, że coś od nas zależy, że choćby najmniejsza decyzja jest naszą decyzją.

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. W spektaklu używane jest światło stroboskopowe, aktorzy palą papierosy. Czas trwania: 2 g. 20 min. (bez przerwy)

THRILL ME – 11.09.2022, godz. 17

MAZOWIECKI TEATR MUZYCZNY W WARSZAWIE

Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” to historia legendarnego duetu, tak zwanych „zabójców dreszczyku emocji”, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku. Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb – pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię „The Thrill Killers„. Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji.

Polska prapremiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzyczny im. Jana Kiepury. „Thrill me” w reżyserii Tadeusza Kabicza to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem.

To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

Spektakl dla widzów dorosłych, od 18 roku życia.  Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

MURY JERYCHA – 12.09.2022, godz. 19

TEATR MUZYCZNY W GDYNI

Autorski spektakl Wojciecha Kościelniaka, będący spektaklem dyplomowym Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Adaptacja biblijnej historii o zdobyciu przez Izraelitów miasta Jerycho. Komentarz do panującego w kościele chrześcijańskim rozłamu na część ubogą, pokorną i silną, karzącą. Na ile religia katolicka oparta jest na miłosierdziu,a na ile – na poczuciu władzy? Docenione przez krytyków widowisko dekorowane piaskiem…