Jodłowiec pokonał Szczęsnego

Niestety, nasi reprezentanci w piłkę nożną przegrali spotkanie towarzyskie z Francją 0:1. Mimo dopingu zgromadzonej publiczności przy ulicy Łazienkowskiej, nie udało się uzyskać korzystnego rezultatu. Pierwsze minuty meczu wyglądały naprawdę obiecująco. Polacy od czasu do czasu stwarzali groźne sytuacje pod bramką gości.

Od pierwszego gwizdka biało-czerwoni narzucili ostre tempo. Jednak w 12 minucie niefortunnym dotknięciem piłki głową popisał się obrońca naszej kadry. Tomasz Jodłowiec chciał ją wybić na róg i przypadkowo skierował piłkę do swojej siatki. Nie mający w tej sytuacji nic do powiedzenia, polski bramkarz skapitulował w tym meczu, jak się później okazało, pierwszy i ostatni raz.

Przez większość spotkania Polacy grali nieźle, stawiali czoła rosłym obrońcom z Francji. Z przodu dobrze radził sobie Robert Lewandowski, któremu niewiele zabrakło do strzelenia bramki. Dobrymi dośrodkowaniami w pole karne popisywał się Ludovic Obraniak oraz Adrian Mierzejewski. Druga połowa wyglądała trochę inaczej, tempo gry narzucone w pierwszej odsłonie już nieco zmalało, a gra z obu stron była bardziej kombinacyjna. Obie drużyny toczyły zażartą walkę w środku boiska, nie dało się odczuć, że to tylko zwykły sparing. Ostra gra poskutkowała żółtymi kartkami, dwoma dla Francuzów, jedną dla Polaka.

Bramka – Tomasz Jodłowiec (12 min. – samobójcza).

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak – Jakub Błaszczykowski (87 min Paweł Brożek), Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak (88 min Szymon Pawłowski), Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski (80 min Adam Matuszczyk) – Robert Lewandowski.

Francja: Cedric Carrasso – Eric Abidal, Patrice Evra, Younes Kaboul (28 min Adil Rami), Bacary Sagna – Yohan Cabaye (46 min Yann M’Vila), Alou Diarra (46 min Abou Diaby), Marvin Martin, Matthieu Valbuena (73 min Florent Malouda) – Guillame Hoarau (79 min Kevin Gameiro), Charles N’Zogbia (73 min Loic Remy).