800 uczniów na starcie

Choć Olimpiada Zimowa w Pjongczang dobiegła już końca, kolejnych sportowych emocji zapewne dostarczy rywalizacja młodych zawodników na XIII Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych Zakopanem. Wśród ponad 800 uczniów z całej Polski z pewnością znajdzie się niejeden łyżwiarski, snowboardowy czy narciarski talent. Kto wie, być może młody mistrz wyłoniony w Zakopanem stanie kiedyś na olimpijskim podium?

Igrzyska potrwają od wtorku (27 lutego) do piątku (2 marca)  i rozgrywać się będą na torze lodowym COS Zakopane, na Równi Krupowej oraz na stoku stacji narciarskiej Ski Suche. To największa impreza sportowa adresowana do uczniów szkół niepublicznych w naszym kraju. Zostaną oni podzieleni na pięć kategorii wiekowych (od szkół podstawowych, po szkoły ponadgimnazjalne), by rywalizować o medale w czterech dyscyplinach sportowych: narciarstwie biegowym, łyżwiarstwie, narciarstwie zjazdowym (slalom gigant) oraz snowboardzie. Jak na prawdziwych sportowców przystało, zawodnicy powalczą nie tylko o indywidualne medale, ale będą także zdobywać punkty dla swojej szkoły.  Wszystko po to, by osiągnąć jak najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej.

Poza sportową rywalizacją, głównym celem Igrzysk Szkół Niepublicznych w Zakopanem jest promocja sportów zimowych oraz aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży.  To doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji środowiska szkół niepublicznych. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd SKT Nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego.