Na razie przewodzimy

Polska – Arabia Saudyjska. Czas gry został przedłużony: w pierwszej połowie o 10 minut, w drugiej o 7. Objęliśmy prowadzenie po bramce Piotra Zielińskiego, potem Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, a wynik 2:0 ustanowił Robert Lewandowski (to jego pierwsza bramka na Mistrzostwach Świata).

Przed nami mecz z Argentyną. Od jego wyniku i innych okoliczności zależeć będzie nasze ewentualne wyjście z grupy. Czyli coś, co od lat biało-czerwonym się nie przytrafiło. Niewykluczone, że np. w przypadku wygranej Argentyny z Meksykiem o awansie decydować może… losowanie.

Na razie przewodzimy (4 pkt.) w grupie, za nami Arabia Saudyjska (3), Meksyk (1) i Argentyna (0 pkt.). Ale za kilka godzin tabela się zmieni, o 20 mecz Argentyna – Meksyk.