Trzy wygrane, dwa przegrane

Ze zmiennym szczęściem grali młodzieżowcy Enei.

U19M BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Basket Poznań 49:90 /13:34, 12:9, 6:20, 18:27/

W rozpoczynającym nowy tydzień meczu drużyn U19 spotkały się zespoły, które nie poniosły porażki w tej edycji rozgrywek. Poza tym w obydwóch zespołach wystąpili zawodnicy, którzy reprezentują te drużyny również w rozgrywkach drugoligowych. Konfrontacja nadzwyczaj udana, a zwycięstwo naszych juniorów niezwykle okazałe. Rozpoczęło się od mocnego uderzenia pierwszej kwarcie, którą wygrywamy z przewagą 21 punktów. Pewnie tego nie spodziewali się gospodarze i trochę to trwało, zanim otrząsnęli się z tego szoku. Odpowiedzią zespołu Stali była wygrana druga kwarta 12:9. Zmalało nasze prowadzenie, ale ciągle dystans do odrobienia przez zespół ostrowski był spory. Tyle tylko, jak tu odrabiać, gdy przeciwnik, czyli nasza drużyna, na to nie pozwala.

Po przerwie, która często zmienia obraz gry, niewiele tym razem się zmienia. Nadal przeważamy w tym spotkaniu, a wygrana kwarta 14 punktami i prowadzenie 32 chyba odbiera nadzieję na sukces juniorom Stali. W ostatniej kwarcie dokładamy jeszcze 9 punktów przewagi, kończąc mecz efektownym zwycięstwem 90:49, a zwieńczeniem tego spotkania był wsad K. Długiewicza. Zwycięstwo to jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami w rozgrywkach wojewódzkich.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Jakubiak 22, J. Nowicki 17, O. Szczepański 14, J. Jakubiak 7, O. Bednarek 6,  A. Szajek 6, A. Najder 6, K. Koc 4, M. Puchalski 4, K. Długiewicz 2, I. Maćkowiak 2.

U19M Enea Basket Junior PoznańBM Stal Ostrów Wielkopolski 82:53 /27:11,18:14, 10:18, 27:10/

W szybko rozegranym rewanżu, tym razem na naszym boisku, odnosimy drugie zwycięstwo na drużyną ostrowską BM Stal. Bez fałszywej skromności, możemy przyznać, że na ten sukces liczyliśmy, po wyraźnej wygranej na boisku rywala. Zwycięstwo minimalnie niższe, ale i tak zdecydowane. Pozostajemy bez porażki i mamy nadzieję, że ten trend będziemy kontynuować. Na razie w rozgrywkach wojewódzkich, w których pozostały nam do rozegrania jeszcze 4 mecze.

Dla Enei punkty zdobyli: M. Puchalski 21,5×3, K. Koc 171×3,   M. Jakubiak 12,1×3, I. Maćkowiak 11,2×3, O. Szczepański 8, A. Szajek 7,1×3, J. Nowicki 4, J. Jakubiak 2.

U17M Enea Basket Junior II Poznań – BM Stal II Ostrów Wlkp. 84:54 /18:15, 20:9, 24:20, 22:10/

Pojedynek drużyn U19 pomiędzy Eneą a Stalą Ostrów nie był jedyny między tymi drużynami w ten weekend. Również rywalizowały zespoły U17 reprezentowane przez drugie drużyny tych klubów. Także w tej konfrontacji byliśmy lepsi, wygrywając z wynikiem niewiele różniącym się od drużyn U19.

Punkty dla Enei zdobyli: A. Tomicki 25, 3×3, O. Nowak 13, N. Wojtkowiak 12, 2×3, J. Kępski 11, 1×3, I. Krajewski 7, 1×3, K. Cymer 6,   M. Roszczka 4, S. Kawiak 4, B. Laube 2.

U14M Enea Basket Junior Poznań – MKK Pyra Poznań 48:88

Swojej pierwszej porażki doznał zespół Enea Basket Junior Poznań U14. W derbowym meczu zdecydowanie lepszą okazała się drużyna MKK Pyra Poznań wygrywając 88-48. Jak podkreślił trener Tomek Cichocki, w grze naszych zawodników widać było bardzo dużą nerwowość i kolosalną liczbę niewymuszonych strat.

Punkty dla Enei zdobyli: J. Pyszczorski 14, W. Plewiński 12, B. Janowicz 12, K. Gruchot- Ciepierski 4, W. Serafinowski 2, J. Koper 2, A. Kruszyński 2. Grali również M. Kordus, H. Sikora, T. Nadolski, M. Flieger, A. Lewandowski.

3LM MKS Sokół Międzychód – Enea Basket Poznań 70:64 /14:20, 22:17, 22:12, 12;15/

Nie powiódł się wyjazd drużyny Enei w rozgrywkach 3-ligowych. Na parkiecie Sokoła Międzychód  musieli uznać wyższość gospodarzy i ulegli 64:70. Tym samym zespół Sokoła skutecznie zrewanżował się za porażkę poniesioną w Poznaniu. Trzecia liga jak wiemy, jest poligonem dla szesnastolatków drużyny Enei, którzy mają okrzepnąć w rywalizacji z drużynami na ogół seniorskimi, przed ważnymi dla nich meczami w kategorii U17.  Spotkanie rozpoczęło się obiecująco, a decydująca okazała się kwarta 3. przegrana przez naszą drużynę różnicą 10 punktów.

Dla Enei punkty zdobyli:  K. Kaczyński 15, /1×3/, K. Długiewicz 12, /2×3/, I. Baganc 11, /2×3/, I. Mastalerz 7, P. Mieloch 6, /1×3/, O. Nowak 5, A. Najder 5, D. Grodzki 2, A. Krawiecki 1.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!