56 spotkań przy Zagajnikowej

Akademickie Mistrzostwa Polski wchodzą w decydującą fazę. W wielu miastach, a także w wielu dyscyplinach, rywalizują reprezentacje różnych wydziałów szkół wyższych. Półfinałowe eliminacje w Futsalu kobiet podzielone zostały na dwie strefy: północną i południową. Organizatorem turnieju w strefie północnej  jest AZS UAM Poznań.

Od 17 do 20 stycznia bieżącego roku, na obiektach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej, trwają zawody z udziałem 20 drużyn, z których 8 awansuje do finału w Opolu  (21-24 lutego 2019). Organizatorzy dokonali podziału na cztery grupy eliminacyjne (od A do D), a w każdej z nich rozstawili po 5 drużyn. W grupach A, B oraz D znajdują się cztery drużyny reprezentacyjne z Poznania – Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy i Akademia Wychowania Fizycznego. Rozegranych zostanie 56 spotkań.

W pierwszym dniu zmagań najlepiej z poznańskich reprezentacji wypadły podopieczne trenera Wojciecha Weissa, które w pierwszych dwóch spotkaniach pokonały kolejno 7:0 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz 6:0 Uniwersytet Warszawski. Bilans pozostałych drużyn to: AWF w Poznaniu – jedna wygrana, Politechnika Poznańska – jedna wygrana i jedna porażka, a Uniwersytet Przyrodniczy uległ zawodniczkom z UAM.

Ostatnim spotkaniem turnieju jest mecz o pierwsze miejsce, który jednocześnie zakończy zmagania w strefie północnej, a odbędzie się on 20 stycznia o godzinie 14 na hali przy ulicy Zagajnikowej.

fot. facebook.com/AMPfutsalkobiet.A