4. edycja GPPCh za rok

Oto wyniki konkursu w tegorocznej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu.

Nagroda Główna – Grand Prix – w wysokości 20 000 zł oraz statuetka dla

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 3000 zł dla: Zespołu Wokalnego „Luna Plena” z Zabrza pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski oraz  Chóru „La Musica” (grupa starsza) ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy;

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu poznańskiego kompozytora w wysokości 3000 zł za utwór „Dziady” Marka Raczyńskiego do słów Adama Mickiewicza dla Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej;

Zwycięski Międzyszkolny Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej otrzymał nominację do udziału w konkursie w Poznaniu dzięki zwycięstwu w 56. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

W tegorocznej, trzeciej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki w dniach od 21 do 25 listopada odbyło się 6 koncertów towarzyszących w różnych miejscach Poznania, na których wystąpiło łącznie 15 zespołów wokalnych i chóralnych.  Dni od 26 do 28 listopada wypełniły wydarzenia główne – 6 warsztatów, m .in. prowadzone przez Ireneusza Krosnego, Jacka Kotlarskiego i Annę Gadt, 2 koncerty: inauguracyjny („Chór, Jazz i Poezja”) i specjalny oraz przesłuchania konkursowe i koncert laureatów. Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy (przy zachowaniu ograniczeń wynikających z sytuacji pandemicznej), zarówno tych uczestniczących w nich na żywo, jak i oglądających transmisje internetowe. Na czwartą edycję GPPCh zapraszamy już za rok!