3:1 z beniaminkiem

W spotkaniu 8. kolejki Ekstraligi Futsalu kobiet AZS UAM Poznań podejmował na własnym terenie Dominixus Gwiazdę Toruń. Mecz określany jako starcie Dawida z Goliatem.

Drużyna gości jest beniaminkiem obecnych rozgrywek i  zdobyła dotychczas zaledwie jeden punkt w siedmiu spotkaniach. Na drugim biegunie znajduje się w tym momencie AZS UAM Poznań, który po pięciu zwycięstwach i dwóch remisach przewodzi ligowej tabeli. Początek pojedynku nie zwiastował jednak, że będzie to łatwa przeprawa dla gospodyń. Rywalki grały bardzo dobrze i twardo w obronie, przez co w pierwszej fazie meczu trudno było o bramki. Jeżeli już udało się przedrzeć przez szyki obronne, to na posterunku czuwała Adriana Banaszkiewicz. Bardzo często piłkarki AZS UAM obijały bramkę strzeżoną właśnie przez Banaszkiewicz . Łącznie w całym meczu gospodynie siedmiokrotnie trafiały w słupek! Dopiero w 15. minucie spotkania Anna Jacewicz, po dwójkowej akcji z Jakubowską, zdołała umieścić piłkę w siatce.

Podopieczne Wojciecha Weissa od tego momentu coraz śmielej ruszały do ataku. Opłaciło się to pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Alicja Zając najpierw świetnie przyjęła, a później zdołała umieścić piłkę w siatce. Po pierwszej połowie 2:0 dla „orzełków Weissa”. Drugą połowę lepiej rozpoczęły zawodniczki Gwiazdy Toruń. Na szczególne pochwały zasługuje Agnieszka Pencherkiewicz, czyli najbardziej doświadczona po stronie gości. To właśnie ona strzeliła gola kontaktowego. Gdy wydawało się, że końcówka będzie niezwykle zacięta, trener gospodyń zdecydował się sięgnąć po wracającą po roku przerwy Alicję Buszę. Ta odwdzięczyła mu się z nawiązką, strzelając gola kilka minut po wejściu na parkiet.

Wynik końcowy: 3:1. Należy oddać jednak drużynie Gwiazdy Toruń, że był to dobry mecz w jej wykonaniu. Na szczególne pochwały zasługuje Julia Olkiewicz, która dwa tygodnie temu obchodziła piętnaste urodziny! Ta młoda zawodniczka już dwukrotnie w tym sezonie wpisywała się na listę strzelczyń. Tym razem ta sztuka jej się nie powiodła, ale  pokazała się w tym meczu z bardzo dobrej strony.